historia historia

Student Yachting World Cup (dawne Course de l'Europe)  jest organizowany od 1979 by przez studentów École Polytechnique.  Każdego roku studenci rywalizują w emocjonujących wyścigach.

Na początku w regatach rywalizowało tylko kilka reprezentacji krajów europejskich. Przez lata do grona uczestników  dołączyły ekipy ze Wschodniej Europy, Azji, obydwu Ameryk i Australii tworząc prawdziwy Puchar Świata.

Nazwa regat  została zmieniona  na  „Student Yachting World Cup"  a zwycięzca otrzymuje jedyny oficjalny (Nadawany przez ISAF) tytuł Akademickiego Mistrza Świata  „Student Yachting World Champion".

Każdego roku  SYWoC rozgrywany jest w jednym z wielu wielkich miast portowych Francji (poprzednie edycje rozegrano w: La Rochelle, Lorient, Marseilles, La Trinité, Toulon …), w końcówce października.